Pytania i odpowiedzi

 

Co jeszcze mogę zrobić, aby poprawić swoją bliznę?

Blizny, zwłaszcza świeże, nie powinny być wystawiane na działanie ekstremalnych temperatur (intensywne opalanie, solarium, sauna, bardzo niskie temperatury). Należy również unikać zbyt obcisłego ubrania w miejscu blizny, gdyż to może ją podrażniać lub uszkodzić. Powinno się zachować ostrożność podczas intensywnych ćwiczeń rozciągających i siłowych, gdyż skóra w miejscu urazu jest bardzo wrażliwa.

Czy Dermatix jest „przyjazny” dla skóry?

Skład żelu silikonowego jest łagodny dla skóry i jest odpowiedni również dla skóry wrażliwej. Produkty silikonowe są stosowane w dermatologii od wielu lat.1 Silikon może być również stosowany u dzieci.

Jakie są środki ostrożności?

Dermatix jest przeznaczony tylko do użytku zewnętrznego i nie powinien być stosowany na otwarte lub świeże rany, błony śluzowe oraz zbyt blisko oczu. Dermatix należy stosować po zakończeniu leczenia miejscowymi antybiotykami lub innymi preparatami.

Do jakiego rodzaju blizn przeznaczony jest Dermatix?

Dermatix jest przeznaczony do blizn zarówno nowych, jak i starych, na ciele i twarzy, włączając blizny przerosłe oraz bliznowce.

Czy mogę używać preparatu Dermatix, by uniknąć blizn?

Jeśli skóra uległa uszkodzeniu, nie można uniknąć blizny, ale można sprawić, by była mniej widoczna.

Czy Dermatix może całkowicie usunąć bliznę?

Nie jest możliwe, by blizna stała się zupełnie niewidoczna. Jednak Dermatix znacznie polepszy jej wygląd.

Jak długo należy używać preparatu Dermatix?

Badania wykazały, że silikon staje się najbardziej efektywny, jeżeli jest w ciągłym kontakcie ze skórą. Dlatego należy stosować dwukrotną aplikację preparatu Dermatix rano i wieczorem, jako część dziennego rozkładu zajęć, przez minimum dwa miesiące. Dłuższe stosowanie może przynieść lepsze rezultaty.